ZAPYTANIE OFERTOWE NR 2/2022 z dnia 28/09/2022 r.
Na zakup, dostawa i przystosowanie ładowarki teleskopowej do podawania surowców i materiałów do linii produkcyjnych polimerowo- gumobitunicznego i modyfikatorów – stabilizatorów mieszanek mineralno – asfaltowych”.
Postępowanie w ramach projektu „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie wykorzystania gumy z wielkogabarytowych zużytych opon do produkcji polimerowych modyfikatorów – stabilizatorów do gorących mieszanek asfaltowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach Osi Priorytetowej III „Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości” Działania 3.3 „Innowacje w MSP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Umowa nr RPMA.03.03.00-14-i743/21-00
Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Przedmiotem projektu jest wdrożenie prac badawczo – rozwojowych, w rezultacie których Wnioskodawca zakupi niezbędne środki trwałe do uruchomienia produkcji polimerowych modyfikatorów-stabilizatorów do gorących mieszanek asfaltowych w procesie dwustopniowej dewulkanizacji termomechanicznej w środowisku węglowodorowym gumy z wielkogabarytowych zużytych opon.
Realizacja projektu znajduje uzasadnienie zarówno z perspektywy rynku, jak też sytuacji ekonomicznej Wnioskodawcy.
Biorąc pod uwagę aspekt rynkowy należy podkreślić, że tematyka projektu wpisuje się
w ogólnoświatowy problem zagospodarowania i recyklingu odpadów, w szczególności odpadów przemysłowych. Na świecie produkuje się rocznie dziesiątki milionów ton opon samochodowych
i innych technicznych wyrobów gumowych. Ich okres eksploatacji jest krótki, co powoduje, że w ciągu kilku lat zamieniają się one w odpady i wymagają zagospodarowania. Odpady gumowe mają pewną wartość, ponieważ właściwości fizyko-mechaniczne bazy polimerowej i innych składników zużytego materiału pod koniec okresu eksploatacji produktu nie różnią się znacząco od właściwości pierwotnych. Dlatego istotna jest kwestia dalszego ich wykorzystania, a w szczególności opracowania nowoczesnych technologii przetwarzania zużytych opon i innych technicznych wyrobów gumowych.
Problem ten dotyczy również rynku polskiego, gdzie rocznie powstaje ponad 200 tys. ton technicznych odpadów gumowych, z czego ponad 150 tys. ton to zużyte opony. Ponad 80% odpadów jest gromadzonych, ale tylko ok. 40% podlega recyklingowi.
W ramach projektu nastąpi wdrożenie technologii zasobooszczędnej technologii wytwarzania polimerowych modyfikatorów-stabilizatorów do gorących mieszanek mineralno-asfaltowych
w procesie dwustopniowej dewulkanizacji termomechanicznej w środowisku węglowodorowym gum z wielkogabarytowych i zużytych opon.
Tryb i podstawa prawna:
Zapytanie ofertowe realizowane jest w trybie zasady konkurencyjności zgodnie z Wytycznymi w
zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 z wyłączeniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. nr 19, poz. 177 ze zm.) zgodnie z art. 3 powołanej ustawy.
Po wyborze najkorzystniejszej oferty nastąpi podpisanie umowy z oferentem, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą.
Załączniki:
Załącznik nr 1 – Formularz Ofertowy.
Załącznik nr 2 – Opis przedmiotu
Załącznik nr 3 – Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych z Zamawiającym.
Załącznik nr 4 – Oświadczenie o spełnieniu warunku udziału w postępowaniu.
Załącznik nr 5- Wzór potwierdzenia złożenia oferty.
Załącznik nr 6- Oświadczenie Wykonawcy w zakresie spełniania obowiązków RODO.
Załącznik nr 7- Oświadczenie o dysponowaniu odpowiednim potencjałem technicznym, zasobami finansowymi oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Załącznik nr 8 – oświadczenie wykonawcy
Załącznik nr 9 – wzór umowy
Załącznik nr 10 – Instrukcja Bezpieczeństwa Przemysłowego